Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
30-11-2015 00:00:00

İL DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI

İL BAŞKAN YARDIMCISI TEŞKİLAT BAŞKANI MESUT SOYFİDAN'IN KONUŞMASI

1 Kasım seçimlerinde halkımız, yüksek katılım ve temsilin yanı sıra, yönetimde istikrarı da sürdürme yönünde bir irade ortaya koymuştur. Halkımızın iradesi hiçbir tereddüde mahal vermeyecek şekilde tecelli etmiş, halkın tercihi yönetime güçlü bir şekilde yansımış ve AK Parti seçimlerden güçlenerek çıkmıştır. Hepimize düşen görev, işte bu çatı altında milletimizin kutlu çağrısına cevap vermektir.
Bize yakışan şudur. Gurur, kibir ve böbürlenmeden ulaşamadığımız herkese ve her yere ulaşmalıyız. Bizler halkımız için hizmet edecek teşkilatlardır. Bu kutlu yürüyüş ve davamızın devam etmesini sağlayan tüm teşkilat mensubu üyelerimize AK PARTİ ailesine AK PARTİYE gönül vermiş bütün gönüldaşlarıma gece gündüz demeden işinden ailesinden ödün vererek gösterdikleri çaba ve gayretlerden dolayı çok teşekkür ederim.

Toplantıya katılan tüm gönüldaşlarımıza teşekkür ediyorum.

İL BAŞKANIMIZ NAZMİ ÜNLÜ‘NÜN KONUŞMALARI

14 Ağustos 2001 de hamurunu milletin yoğurduğu AK Partimiz seçime ilk defa girdi. O tarihten itibaren girdiğimiz her seçimde milletimiz bizim boynumuzu bükmedi. Kurulduğu günden bu yana bize destek olan, taşın altına elini koyan herkese ve görev alan teşkilat mensuplarımıza, sizlere teşekkür ediyorum.
Kıymetli Gönüldaşlarım;
Seçime giren parti sayısının çok olsa da yapılan seçimde iki taraf yarışmıştır. “Birincisi siyasetin gerçek amacına uygun olarak ve milletin iradesi istikametinde 12 yılda Türkiye´yi büyüyen, sözü dinlenen itibarlı bir ülke haline getiren AK Parti. Diğer tarafta ise niyetleri, hedefleri, kaynakları, birbirinden farklı olsa da Türkiye´yi karanlığa ve belirsizliğe sürükleyecek bir yolda ittifak etmiş partiler.
Bu ittifakın içinde İMF´nin kapısında dilenci gibi bekleyen, Avrupa Birliğine girmek için her türlü zilleti çeken; Hakim güçlerin sözünden çıkmayan Türkiye´yi hayal eden dış güçler vardı.
Bu ittifakın içinde eski Türkiye´de milletin iradesini ve değerlerini ayaklar altına alıp siyasete, ticarete, bürokrasiye dilediği gibi hükmettikleri dönemleri özleyen yerli işbirlikçiler vardı.
Bu cephenin içinde Kuru bir partizanlık hissi ile ülkenin geleceğini düşünmeden, hiçbir sorumluluk almadan AK Parti gitsin de ne olursa olsun hırsı ile gözü dönmüşçesine saldıran diğer partiler vardı.
Var güçleri ile yalan vaat, iftira, kara propaganda her yola başvurarak AK Partiye kaybettirmek, Erdoğan ve Davutoğlu´na diz çöktürmek için yüklendiler. AK Parti kazansın eşek gibi anıracağım diyen oldu. AK Parti yüzde 50 oy alsın gidip tavuk besleyeceğim diyen siyasiler oldu. Ben bu işin uzmanıyım AK Parti yüzde 40´ı geçemez diyen bilim adamları Gökten ilahlar inse Ak Partiyi kurtaramaz” diyen yazarlar vardı.
Ve 1 Kasım geldi Millet durun şimdi söz bende dedi. Millet, Bu ülkeyi çıkarlarını her şeyin üstünde görenler yönetemez dedi. Bu ülkenin çeşitli değerlerini tabulaştırıp ideolojik nutuklar atanlar yönetemez dedi. Bu ülkeyi Vatan, millet edebiyatı yapıp sorumluluk alma günü geldiğinde kaçanlar yönetemez dedi. Bu ülkeyi bir bölgenin ve etnik yapının milliyetçiliğini yapıp sırtını kandile dayayanlar yönetemez dedi.
Bu ülkeyi bu millet için dert çeken, bu millet için gece uyumayanlar yönetebilir. Bu ülkeyi ben kazanayım da ülke ne olacaksa olsun diyenler değil, ülke kazansında ben kaybedeceksem kaybedeyim diyen Ben bu yola kefenimi giyerek çıktım diyenler yönetebilir dedi. Ne zaman ki 1 Kasım akşamı tek başına iktidar olmayı rabbim lütfetti, herkes rahatladı. Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlere demokratik yolla sandıkla millette tokatını vurdu.Ve yüzde 50 Ak Parti tek başına iş başına dedi.
Bu zor şartlarda bize bu zaferi yaşatan Rabbimize hamd ediyorum. Vatanın geleceğinin tehlikeye düştüğü her dönemde derin feraseti ile duruma el koyan ve kötü gidişe dur diyen Karaman halkımıza, sizlere şükranlarımızı sunuyorum.
Kıymetli Dava Arkadaşlarım;
AK Parti Karaman Teşkilatı olarak 1 Kasım seçiminde gösterdiğimiz başarılı çalışmalardan dolayı üç ayrı ödül birden aldık. Teşkilat, Milletvekili sayısının tamamını Meclise gönderen iller arasında yer alan Karaman ili olarak ödüle layık görülürken bir başka başarı da seçim sonuçlarının AK Parti seçim alım sonuçlarının sisteme en hızlı şekilde girilmesinden dolayı geldi. Ödüllerimizi Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun elinden aldık.Teşkilat olarak 1 Kasım seçimlerinde gösterilen başarılı çalışmalardan dolayı Tebrik ve Teşekkür Belgesiyle de ödüllendirildik. Bu ödülleri siz aldınız. Başbakanımız Karaman Teşkilatına başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, selamlarını iletti. İlk günkü aşkla AK Partimize oy versin vermesin herkesin temsilcisi olduğumuzu ve çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmemiz gerektiğini söyledi.
7 Haziran seçimlerinde 2011 seçimleri ile kıyaslandığında Türkiye genelindeki tüm seçim bölgelerine göre oransal olarak en az oy kaybının (1,89) yaşandığı Karaman, oyunu en iyi koruyan il ünvanı ile birinci olmuştu, 1 Kasım seçimlerinde de 2011 seçimlerine oranla Türkiye genelinde oyunu en fazla artıran iller arasında 3’ncü sırada yer aldık.
AK Parti Karaman Teşkilatı olarak istikrarlı bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz. Bize desteğini versin vermesin tüm halkımıza minnetlerimizi sunuyor ve teşekkür ediyoruz. Bu zafer sadece bizim değil, Karaman’ın ve tüm Türkiye’nindir. Karaman´da bu sonucun alınmasında bize destek olan üyelerimize, dualarıyla, oylarıyla bize destek olan tüm hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Seçim süreci boyunca üstün gayretler gösteren Seçim Koordinasyon Merkezimize, Milletvekillerimize, il ve ilçe teşkilatlarımıza, Kadın Kollarımıza, Gençlik Kollarımıza, Belediye Başkanlarımıza ve Meclis Üyelerine, İl Genel Meclis Başkanımız ve üyelerine, mahalle, köy, belde, ilçe başkanlarımıza, sandık görevlileri ve müşahitlerimize ve tüm AK Kadrolara teşekkür ediyorum.”
Değerli Arkadaşlar,
Son günlerde Suriye’nin Rusya güdümlü Bayır-Bucak Türkmenlerine yaptığı bir zulüm söz konusu. Burada zulüm gören bütün Müslüman Türk kardeşlerimize yapılanları kınadığımızı ve lanetlediğimizi özellikle belirtmek istiyorum. Terörün dini, ırkı ve milleti olmaz hepsini şiddetle kınıyoruz. Bayır-Bucak Türkmenlerimize Allah’tan yardım diliyoruz. Bayır-Bucak Türkmenlerine giden TIR’ları çeviren mantık şimdi bizlere neden Türkmen kardeşlerimize yardım etmiyorsunuz diyor, Bende bunu sizlerin takdirlerine bırakıyorum.
Kıymetli Gönüldaşlarım;
Bizim, sözümüz bir, özümüz bir, işimiz hizmet, gücümüz millet, Karamanımız için Tüm Teşkilatımızla, Belediyelerimizle, İl Genelimizle, Milletvekillerimizle, Genel Merkezimizle koordineli ol arak çalışacağız. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.