Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
19-05-2016 00:00:00

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajları

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajları
AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü;
Milli Mücadele'nin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir.
Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919, ulusal bağımsızlığımıza doğru atılan önemli bir adımın başlangıcıdır.
İşte 19 Mayıs 1919'da başlayan bu süreç milli mücadele sürecidir, Kurtuluş Savaşımızdır. Var olma mücadelesinin başladığı tarihin Gençlik Bayramı olması, gençlerimizin bu coğrafyanın hangi şartlarda vatan olduğunun bilincine varıp sorumluluk almaları konusunda güzel bir mesajdır. Ülkemizi Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma gayretleri Türkiye gençliği tarafından devam ettirilmektedir ve daima devam edecektir.
Biz de AK Parti olarak, kuruluşumuzdan itibaren her zaman gençliğe güvendik ve değer verdik. Gençlik kollarımızı merkezden beldelere kadar teşkilatlandırdık. Her kademedeki yönetim kurullarımızda gençlerimizi görevlendirdik. Milletvekilliği seçilme yaşını 25'e indirdik. Gençlerimizin proje ve çalışmalarını her zaman destekledik.
AK Parti iktidarı olarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma hedeflerini sürdürme gayretlerine önemli bir ivme kazandırdık. Büyük anlamlar taşıyan 19 Mayıs, Cumhuriyetimizin gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir. Varlığımızın ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi yüksek ideal ve donanımla yetiştirip 19 Mayıs'ın anlam ve önemini idrak etmiş olarak milletimizin daha güzel günlere ulaşmasını temenni ediyor, gençlerimizin Gençlik ve Spor Bayramı‘nı kutluyorum.
AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akca;
Onurlu bir şahlanışla, İstiklal mücadelemizin başladığı gündür bu gün. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz, Vatanımızın birliği, beraberliği ve kardeşliğini sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacaktır. İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs günü, aynı zamanda hafızalarımızda çok önemli yer tutan destansı başarıların da kaynağıdır. Onun için aziz milletimiz, bilhassa gençlerimiz, 19 Mayıs ruhuyla birlikte istiklalimize ve istikbalimize, demokrasimize ve cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacaktır.
Milli birlik ve beraberlik duygularının önemine işaret eden bu tarih tüm milletlere örnek teşkil etmiştir. Genç, yaşlı demeden herkesin vatan sevgisiyle canını hiçe sayarak girdiği İstiklal mücadelemizin sembollerinden olan bu tarihin geleceğimizin teminatı gençlerimize armağan edilmesi de son derece anlamlıdır.
Gençlerimize adanan bu tarihi günü kurtuluş mücadelemizde yaşadıklarımızı nesilden nesil’ e aktararak, bugünlere kolay gelmediğimizi belirtmektir. Gençlere ve milletimize düşen en önemli görev ise devraldıkları mirası daha da zenginleştirmek için özveriyle çalışmaktır. Kendilerinden sonra gelen nesillere bugün olduğundan çok daha parlak, kalkınmış ve gelişmiş bir ülke bırakmak olması gerekiyor.
Bu duygularla; başta geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimiz olmak üzere tüm halkımızın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.
AK Parti Karaman İl Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin GÖKSOY;
“Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlatmış olduğu bağımsızlık hareketi, birlik ve dayanışma ruhuyla birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve milli mücadelemiz zaferle sonuçlanmıştır. Verilen büyük mücadele sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti ise Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edilmiştir”
Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin istikbali, istiklal şuuruyla yetişen gençlerimize emanettir. Bu nedenledir ki bizler, gençlerimizi el üstünde tutuyor, gençlerimizin geleceğine yatırım yapmayı, bu ülkenin geleceğine yatırım yapmak olarak değerlendiriyoruz. Bizim bütün çabamız ülkesine, tarihine, diline, dinine sahip çıkan nesiller yetiştirebilmektir.
19 Mayıs 1919, Türk Milletinin Bağımsızlık ve Özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, Ulusal değerlerin yeşerdiği, Kurtuluş ateşinin yakıldığı, bağımsızlığa, aydınlığa ve geleceğe olan inancın adı olmuştur. İstiklal mücadelemizin sembol günü olan bu günün, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize armağan edilmesi, Gençlik ve Spor bayramı olarak ilan edilmesi de son derece anlamlıdır. Bu bağlamda gençlerimize büyük sorumluluk düşmektedir.
“Geleceği, Türk gençliği aydınlatacak ve gelecek, gençliğin ellerinde yükselecektir. Gençlerin doğru ve kararlı adımlarıyla Türkiye'yi geleceğe taşıyacağına yürekten inanıyoruz.
Biliyoruz ki Gençlerimiz bu davanın birer neferi olma yolunda gururla ilerliyorlar, bize düşen onlara inancımızın tam olduğunu göstererek en büyük desteği vermektir.
Ülkemizin daha çok gelişmesi ve kalkınması ancak gençlerimiz sayesinde olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, bütün hemşerilerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı‘nı kutluyorum.”

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.