Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
29-05-2016 00:00:00

İstanbul'un Fethinin 563.Yıldönümü Kutlama Mesajları

AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü;
‪#‎YenidenDirilişYenidenYükseliş‬ ‪#‎Fetih563‬
Fetih ile yeni bir çağ kapanıp yeni bir çağ açılmış, köklü medeniyetimiz insanlık tarihine damgasını vurmuştur. Fetih ile sadece şehir değil, gönüller de fethedilmiştir. Hem milli tarihimiz hem de dünya tarihi için bir dönüm noktası olan İstanbul’un Fethi için Hz. Peygamber Efendimiz (S.A.V) de ‘O’nu Fetheden ne büyük kumandan, O’nu fethedenler ne büyük asker’ şeklinde önemsemiş, müjdelemiş ve övmüştür.
Aşılmaz surlara, denize çekilen zincirlere, yardıma gelen Haçlılara rağmen yılmayan Fatih Sultan Mehmet’in kararlılığı, gemileri karadan yürüten zekâ ve azmi örnek olmuş ve olmaya da devam edecektir.
Bizler, Ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine milletimizle birlikte taşıyacağız. AK Partimizin iktidara gelmesiyle birlikte başlayan hizmet ve yatırımlar artarak devam edecek, hep birlikte hedeflerimize ulaşacağız. Bu düşüncelerle İstanbul’un fethinin mimarı, büyük devlet adamı Fatih Sultan Mehmet’ i, vatan uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle yâd ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akca;
‪#‎Fetih563‬ ‪#‎YenidenDirilişYenidenYükseliş‬
1453 yılında gerçekleşen İstanbul'un fethi; askeri bir başarının çok ötesinde siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel sonuçlarıyla şanlı tarihimizin en büyük zaferlerinden, en önemli dönüm noktalarından biridir.
Kahraman ecdadımızın mirası, kadim medeniyetimizin sağlam temellerini oluşturan hoşgörü, kardeşlik ve adalet gibi yüce hasletler, bugün de bizleri daha parlak yarınlara ulaştıracak en büyük gücümüzdür.
İstanbul’un fethi sadece bir yerin fethedilmesi veya kazanılmış bir savaş olmayıp dünya tarihine ve medeniyetine yön vermiş bir hadisedir. Fetih ile sadece şehir değil, gönüller de fethedilmiştir. Bu düşüncelerle birçok medeniyete asırlarca ev sahipliği ve başkentlik yapan İstanbul’u bizlere miras bırakan başta Fatih Sultan Mehmet Han olmak üzere kahraman ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin GÖKSOY;
Ya İstanbul’u alırım, ya İstanbul beni. (Fatih Sultan Mehmet)‪#‎Fetih563‬ ‪#‎YenidenDirilişYenidenYükseliş‬
Bir Çağı Kapatıp, Bir Çağı Açan Fetih………
İstanbul’un Fethi, 29 Mayıs 1453’ te, şehri günlerdir kuşatan Osmanlı ordusunun, şimdi İstanbul olarak bilinen, o zamanki adıyla Konstantinopolis (Constantinople) şehrini Sultan II. Mehmet Han’ın komutanlığında fethetmesidir.
İstanbul’un Fethi, bir işgal olayı değildir. Tüm insanlığı sevgi ve özgürlük ülkesine taşıma arzusudur. Sevgiye, Huzura, Mutluluğa kanat açmaktır. Gerçek olan şudur ki; Kilitli gönüllerin açılması, fetih ile gerçekleşir. Fetih de “açma”, “başlatma” anlamlarına gelir. Fedai olmadan fetih olmaz. Can feda etmeden İslam yayılmaz.
Sen de geçebilirsin yardan, anadan, serden
Senin de destanını okuyalım ezberden
Haberin yok gibidir taşıdığın değerden
Millet olarak, genç neslimize zafer ve başarılarımızı yeteri kadar anlatabilmeliyiz. Eğer, Çanakkale, İstanbul, Preveze, Mohaç gibi zaferlerin birini Batılılar gerçekleştirmiş olsaydı, sırf onun için yüzlerce film yapar, bu başarısını yeni nesle anlata anlata bitiremezlerdi. Nitekim tarihlerindeki basit direniş örnekleri için bile bunu uyguluyorlar. Bize düşen ise “Fatih Ruhu” nu genç neslimize taşımak ve yaşanmaya değer hayatın ne olduğunu göstermektir.
Zaferlerimizi tanıtalım ki, “gençlerimiz inançları uğrunda fedakarlık yapabilme” zevkini tatsınlar. Kahramanlarımızı tanıtalım ki, her gencimiz “Fatih, Ulubatlı Hasan, Yıldırım, Yavuz, Seyyid Çavuş, Nene Hatun” olmaya özensin. Fetih bereketiyle; bütün insanlıkla beraber gelecek nesillerimizde bahtiyar olsun.
Türkler, İstanbul’u fethettikleri zaman zengin bir ülkenin toprağının üzerine kurulmadılar, kendi dünya görüşlerini, kendi hayat anlayışlarını, şehre yerleştirdiler. Onun için, yüz sene içinde İstanbul’un sulieti değişti. Dünya medeniyetine güzelliğin, estetiğin, sivil hayatın en güzel örneği sunuldu.
Bizlere düşen ise emanete en iyi şekilde sahip çıkarak özümüzü, değerlerimizi kaybetmeden, kaybettirmeden gelecek nesillere tarihimizi ve topraklarımızı teslim etmektir.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.